Abychom zajistili prodej kvalitního použitého zboží na našem počítačovém bazaru, jsou všechny komponenty podrobeny při výkupu zátěžovým testům. Pokud z nich později skládáme počítač, jsou testovány znovu spolu, především kvůli kompatibilitě. Dále na zboží poskytujeme záruku 1 měsíc, na počítače, notebooky a LCD monitory dokonce 3 měsíce.

Jak testujeme komponenty?

Zdroje
Počítačové zdroje jsou testovány velmi důkladně. Nejprve prochází důkladnou optickou prohlídkou součástek a poslechem, zda-li nejsou zdroje hlučné. Poté se proměřuji konektory, zdali splňují dané parametry. Nakonec jsou využity jako testery - 7 až 14 dní jsou používány s několika základními deskami při plném zatížení. Teprve poté jsou do prodeje.

Základní desky
Základní desky z počítačů se testují v zátěži 2 až 4 dny. Jsou prověřeny všechny konektory a výstupy. V každé základní desce se vymění minimálně 3 grafické karty a alespoň dva páry operačních pamětí RAM kvůli zajištění dobré kompatibility. V případě sebemenších problémů je deska z testů vyřazena. Teprve po zátěžových testech je deska dána do prodeje.

Grafické karty
Grafické karty jsou testovány nejprve kontrolou, zdali do nich nebylo zasahováno. U grafik s aktivním chladičem je testována hlučnost a teplota grafiky (pokud se přehřívá, je z testů vyloučena). Poté se testují ve třech deskách na kompatibilitu a po instalaci aktuálního ovladače je každá grafika testována minimálně dva dny v plné zátěži, aby se vyloučily případné vady. Teprve poté jdou na prodej.

Pevné disky HDD
Harddisky HDD se testují po připojení k desce nejprve poslechem, zdali jsou tiché a poté se kontroluje jejich teplota. Poté se disk testuje nejen na vadné sektory, ale také na přemapované a podezřelé. Pokud má disk i jeden pouze podezřelý sektor, je vyloučen z prodeje. Teprve po důkladném testu je disk vložen na eshop k prodeji.

Operační paměti
Paměti RAM jsou testovány diagnostickým testem a zátěží, aby byly vyloučeny problémy. Takto jsou testovány minimálně jeden den. Zkouší se alespoň ve třech deskách kvůli jejich dobré kompatibilitě.

Samozřejmě nelze vyloučit, že některé použité komponenty budou mít problém s kompatibilitou nebo mohou odejít. Díky důkladným testům se tyto problémy téměř nevyskytují a pokud se projeví, řešíme výměnu v záruce. Testy jsou ale prováděny opravdu důkladně, abychom vyloučili maximum problémů.
Záruka se nevztahuje na neodbornou montáž a následné poškození vlastní chybou nebo Vaší vadnou komponentou. U stolních počítačů Vám zdarma na prodejně díl vyměníme.
VÝKUP POČÍTAČŮ A ELEKTRO
Electronic Waste Recycling s.r.o., IČO: 25526162
Měnín 433, tel: 703 648 994
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
© copyright (2019) Veškerý obsah na tomto webu www.vykup-pc.cz je chráněn podle autorského zákona. Jakékoliv kopírování a šíření obsahu bez souhlasu majitele webu bude bráno jako protiprávní jednání a bude proti němu takto přihlíženo.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one