Rozdělení USB flash disků dle velikosti a rychlosti
Téměř každý, kdo dnes pracuje s počítačem, ať v práci nebo doma, nebo právě obojí, se většinou neobejde bez USB flash disku na přenos dat. Časem se takový disk zaplní zálohou dat, filmy, hudbou a Vy jste nuceni uvažovat o další, nyní již kapacitně větší "flashce".
U mě to nastal stejný problém. Potřeboval jsem opět větší USB flashku a tak jsem se podíval co je na trhu. Byl jsem mile překvapen nabídkou velikostí flash disků a cenou, za kterou se před pár lety nedaly pořídit ani OSB flasky s mnohem nižší kapacitou.. Rozdíl mezi flash disky je samozřejmě i ve velikostech pamětí jak rozměrově, tak i podle množství dat, které dokáží pojmout. Rozhodující může být také rychlost zápisu dat, nebo naopak rychlost stahování dat do počítače. Pokud Flash disk nosíte na klíčík, určitě bych volil pevnější materiál disku a především místo k ukotvení na klíče by nemělo být z plastu, který se zlomí a disk je nenávratně ztracen.

Typy USB flash disků

Základní rozdělení USB flash disků je podle velikostí disku, především v množství dat, které disk pojme, podle přenosové rychlosti a kvality. Když to vezmeme zcela laicky, je dobré, aby přenosová rychlost odpovídala účelu, ke kterému si flasku pořizujete. Pokud si pořídíte disk o velikosti 32 GB na filmy, je nutnost, aby disk měl slušnou přenosovou rychlost. Typická přenosová rychlost je 6 MB za vteřinu, rozmezí dnešních disků je od 1,5 MB/s až do 60 MB/s. Většinou se ale pohybuje do cca 30 MB/s. Pokud ale disk používáte na přenos malých souborů nebo zálohu dat v menší míře, přenosová rychlost 5 až 6 MB/s by měla vystačit.
Nejprodávanější dnešní UBD disky jsou ve velikostech 4 GB 8 GB, 16 GB a 32 GB. Jeden z největších výrobců flash disků, paměťových karet a pamětí RAM do pc a notebooků je Kingston a pro mnoho lidí je to značka kvality.
Vpravo na fotografii USB disky od nejstaršího, po nejnovější. Velikostní rozdíl je znát, stejně jako pokročilejší design flashek. Horní flash disk je značky Kingston s kapacitou 512 MB, druhý je od Apacheru, kde uložíte maximálně 4 GB a poslední je 16GB od Kingstonu.
 
USB flash disky

USB flash disky

USB flash disky - typy

Kingston DataTraveler SE9 16GB a 32GB

K dnešnímu dni se prodává 16 GB USB flashdisk Kingston od 159 kč, verze SE9 s pamětí 32 GB již za 329 Kč. Flashka je opravdu malá, viz předchozí foto, dá se nosit na klíčích, protože pouzdro disku je celokovové.
Drobnou nevýhodou je rychlost přenosu dat, která se pohybuje okolo 5 MB/s při ukládání na disk, což je u 32 GB flashky málo, pokud na disk ukládáte velkoformátové soubory, na druhou stranu za tu cenu se není čemu divit a na zálohy dat z pc mi to vystačí.
Celokovový kryt, který se vejde přímo do USB portu je bohužel po pár použitích mírně poškrábán, ale i toto je nutné brát v úvahu.
Tato řada SE9 Kingston mi vyhovuje i přes drobné výtky jsem spokojen s oběma flashdisky 16 GB a 32 GB.
USB flash - typ

USB flash - typ

USB flash - typy Kingston 16Gb SE9
VÝKUP POČÍTAČŮ A ELEKTRO
Electronic Waste Recycling s.r.o., IČO: 25526162
Měnín 433, tel: 703 648 994
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
© copyright (2019) Veškerý obsah na tomto webu www.vykup-pc.cz je chráněn podle autorského zákona. Jakékoliv kopírování a šíření obsahu bez souhlasu majitele webu bude bráno jako protiprávní jednání a bude proti němu takto přihlíženo.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one